HOME » BDSM » BDSM JAKO KULTUROWA CHOROBA.

BDSM jako kulturowa choroba.

16.05.2023 22:04:49

Od: 2010-9-18
Co znajduje się pomiędzy zdrowiem a chorobą? O klasyfikacjach chorób i zaburzeń, niby naukowych. O jasnej stronie BDSM, oraz tej szaleńczo ciemnej. Perwesja, która odstrasza i zjednuje przychylność.
Pożądane nienormalności? Korekta cech zewnętrznych, bezkrytycyzm, neurotyczne konwersje, wrodzone skłonności- długa lista zjawisk i ich spektum w obrębie BDSM do omówienia.

Lucjan24
17.05.2023 05:06:14

Lokalizacja: Katowice

Od: 2022-9-3
Nie jestem lekarzem jednak rozmawiałem z kilkoma studentami medycyny. Z całości wynika jedno. Nie ma ludzi całkiem normalnych, czy całkiem zdrowych. To wszystko są średnie. Możesz lubić ból ale jeszcze nie wpisywać się w schorzenie masochista i tak jest z wszystkim. Ocenanie czy ktoś jest zaburzony czy chory zostawmy lekarza.

17.05.2023 05:50:51

Od: 2010-9-18
Nie ma ludzi całkiem normalnych, ale zostawmy to lekarzom. Lekarz to jakieś bóstwo wszystkowiedzace?, w tym środowisku też się dzieje i to dzieje się szczególnie. Nie będę tu przypominać historii przypadków, bo temat jest o spojrzeniu nieco innym, kulturowym.

bonle
17.05.2023 08:15:07

Od: 2023-4-23
Pragnienia gdzieś ukryte przez "cywilizację".
Naturalne i skrzywione poprzez zamazywanie linii.
Uśrednienie jest bezpieczniejsze, przesada może być przyjemnością, albo i też kryminałem.
Ludzie są podatni na trendy, nie mając w sobie prawdziwych smaków w danym kierunku.

Gdy ktoś ma "gada" w sobie to wszytko może zamienić się w chorobę.

17.05.2023 12:26:43

Od: 2010-9-18
Jeśli chodzi o preferencje, to zaczyna się wybrzydzanie. Kto szuka ustawionej partii dla zabezpieczenia się, ten nie wnika. Ja bynajmniej mam swoje obserwacje. Im ktoś jest lepiej zbudowany, lub ma większą masę ciała, zwyczajnie lepiej ulega niż jednostki nazwijmy to delikatne.

Aszli
17.05.2023 20:00:26

Od: 2021-6-22
Preferencje są takie jakie większość ustala a reszta to zboczenie i tak zawsze będzie bo co odmienne to z reguły jest złe

17.05.2023 20:43:43

Od: 2010-9-18
Jeszcze populizm tak daleko nie zaszedł, by był w stanie preferencje ludzkiej natury ustalać, albo wpływać na cechy wrodzone. Człowiek może natomiast sam siebie skutecznie oszukiwać, udawać świętoszka dla podtrzymania swej iluzji poprawności. "Kulturowa choroba"- to tylko językowa hiperbola, chodzi o stworzenie pewnego kontekstu przez wyolbrzymienie. Realnie osoby klimatyczne są dużo zdrowsze psychicznie niż te tłumiace swe inności, ma to także związek z subwersywnością i ich niezgodą na symboliczną przemoc. Są jednak i tu pewne wyjątki, osoby które przepracowują swe zaburzenia, najczęściej ulegli.

HOME » BDSM » BDSM JAKO KULTUROWA CHOROBA.